Kontakt

TEL.: 692 555 216

e-mail: biuro@iluzjonistka.pl

Moje wideo

Marta Julia Jasińska – iluzjonistka529453_388421074515063_205358532821319_1407695_2076025651_n

Do sztuki iluzji doszłam małymi krokami i … przypadkiem.

Jako mała dziewczynka zapisałam się bez wiedzy rodziców na akrobatykę sportową. Nauczyłam się skakać salta i chodzić na rękach wzdłuż całej sali gimnastycznej. Wyczynowe treningi przyniosły wiele zakwasów, ale stanowiły też początek wielkiej życiowej pasji do sztuki cyrkowej.

Parę lat później pojechałam na wyjazd, który miał być wyjazdem dla akrobatów, a okazał się konwencją dla kuglarzy. Przeważali na niej żonglerzy i tancerze z ogniem. Już w pociągu dostałam do rąk piłki do żonglowania. Powróciłam do Warszawy zafascynowana kuglarską przygodą. Narodziło się nowe hobby – żonglowanie piłkami, maczugami i obręczami. Zajęcia te pomogły mi później wyładować stres związany z dwujęzyczną maturą.

Idąc dalej tą ścieżką, znalazłam się w warszawskiej szkole cyrkowej a potem w studiu pantomimy w Teatrze na Woli. Moje plany na przyszłość diametralnie się zmieniły. Wiedziałam już, że swoje życie związać chcę z estradą.

Studia na Uniwersytecie Warszawskim na wydziale Etnologii i Antropologii Kulturowej pozwoliły mi na pisanie pracy dyplomowej o warszawskich kuglarzach. Dzięki temu mogłam ciągle pogłębiać wiedzę na temat swojej pasji. W trakcie artystycznych poszukiwań odkryłam, że sztuka iluzji jest tą dziedziną, w której mogę wykorzystać swoją wiedzę i wszystkie te dziwne umiejętności, które kształtowałam od najmłodszych lat.

Kto by pomyślał, że potajemne wyrwanie się na trening akrobatyki sprawi, że dzisiaj żyję z czarowania.

Zapraszam do współpracy,

Marta Julia Jasińska

 

Artykuł na temat pokazu iluzji Marty Jasińskiej na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Scenicznej „FAMA”

fama_logo

 

 

 

Artykuł o tym, czym właściwie zajmuje się Marta iluzjonistka 

 Czas_dzieci

 

 

 

/a

Podziel się:
Facebook Twitter Linkedin Digg Reddit Stumbleupon Email